Tisk historické mapy Prahy pro Audi

Tisk historické mapy Prahy na ručním papíru pro management automobilky Audi. Mapa byla odevzdána jako dárek šedesáti manažerům firmy Audi na závěr jejich výjezdního zasedání v Praze v říjnu 2011. K tisku byl použit velkolosinský ruční papír formátu 43×58 cm, potažený dvěma fotoreaktivními vrstvami Akzo-Nobel. Tisk archivními pigmentovými inkousty softwarem Mirage. Tisk je zabezpečen proti mechanickému poškození a UV záření tekutou laminací ClearShield.

Georg Matthäus Seutter Praha s okolím (kolem roku 1757)
Seutter, Georg Matthäeus [Jiří Matyáš]: Praha s okolím. Kolorovaná mědirytina, nedatováno [kolem roku 1757], grafické měřítko [cca 1:84 800], výška 560 mm, šířka 490 mm.
Georg Matthäeus Seutter (1678 Augsburg – 1756/1757 Augsburg) byl mědirytcem a nakladatelem v Augsburku. Pocházel z rodiny zlatníků a pivovarníků, rytcem map se vyučil u věhlasného kartografického nakladatele Johanna Baptisty Homanna v Norimberku a poté působil v různých německých nakladatelstvích. Své vlastní nakladatelství založil roku 1707 a zaměřil se na vydávání map a atlasů. Kromě Homannova norimberského nakladatelství patřila Seutterova firma k nejvýznamnějším kartografickým dílnám 18. století. Po jeho smrti převzal část tiskových měděných desek jeho zeť Tobias Conrad Lotter a vedl nakladatelství dále pod svým jménem. Seutterova mapa Prahy a okolí znázorňuje území, které se svým rozsahem blíží současné rozloze města Prahy. Praha je zachycena plnými půdorysy tehdejších čtyř samostatných měst, Starého Města s Židovským Městem, Nového Města, Malé Strany a Hradčan. Město obklopuje barokní opevnění s branami, zakreslen je Karlův most a pevnost Vyšehrad. Vojenská tematika, děla, prapory, puška a válečné bubny zdobí titul v pravém dolním rohu listu. Mapový obraz je velmi jednoduchý a stylizovaný. Do mapového rámu vložil autor zeměpisnou síť, do levého horního roku umístil znaky pražských měst a Vyšehradu. © Historický ústav Akademie věd ČR, Praha.

 

Více fotografií zde

Mapu můžete koupit zde

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář